Kapı Modelleri


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Yapının vazgeçilmezlerinden olan kapılar gerek güvenlik gerekse eve gelenleri selamlayan ilk dekorasyon unsuru olmasından dolayı büyük bir öneme sahiptir. Son zamanlarda kapı modellerinin de artması ve farklı kapı çeşitlerinin gündeme gelmesiyle birlikte kapıların dekorasyona olan etkisi daha bariz bir şekilde anlaşılmaya başlandı ancak yine de çoğu yapıcıya göre ek masraf olarak görülüyor.

ahşap kapı modelleri Kapı Modelleri

 

Gerçi bu konular üzerine daha önceleri de sitemizde bir makale yayınlamıştık. Kapı modellerinden, Amerikan tipi, çelik gibi çeşitlere değinmiştik. Bu alanda hizmet veren İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerimizde de merkezleri bulunana yapı firmalara ait iletişim bilgilerinizi sizlerle paylaşmaya gayret göstermiştik.

işlemeli kapı modelleri Kapı Modelleri

Şimdi ise sizleri daha fazla kapı modeliyle, fiyatıyla boğmaktansa bu konunun biraz daha farklı noktalarına değinmek istiyorum. Mesela bir kapı alırken nelere dikkat etmeliyiz, kapının kısımları nelerdir, özellikleri nelerdir? Elimizden geldiğince bu konular hakkında sizlerle bildiklerimizi paylaşmak istiyoruz.

kapı modelleri Kapı Modelleri

Kapı alırken dikkat edilmesi gerek noktalar aslında kapıyı kullanacağımız yere göre değişiyor. Dış kapıdan bahsetmemiz gerekirse ilk bakmamız gereken nokta güvenlik oluyor. Bu da genel kanının aksine kutlanılan kilitten ziyade kullanılan malzeme ile ilgili bir durum. Bu nedenle çelik kapı satan bir çok yerde bulunan ve uygun fiyatları ve ödeme kolaylıklarıyla dikkat çeken saç kapılara fazla yönelmememiz gerekiyor.kapı modelleri çeşitleri Kapı Modelleri

Çünkü bunların yeni yapılan bir yapıda kullanılan standart pres tahta (sunta mı desek) kapılardan güvenlik açısından çok büyük bir farkı olmuyor. Özellikle dış kapıda görünümden ziyade kullanılan malzemenin kalitesine önem vermek, daha ucuza almak isterken daha kötü duruma düşmemek için gerekirse daha fazla masraf yapmak mantıklı bir hareket gibi duruyor.

sade kapı modelleri Kapı Modelleri

İç kapılar içinse önemli olan noktalar kullanılan malzemeden ziyade boyanın kalitesi ve dekoratiflik oluyor. Bu açıdan ihtiyaç sahibine daha geniş bir özgürlük tanıdığını söyleyebiliriz.

şık kapı modelleri Kapı Modelleri
İlerleyen günlerde bu alanda hizmet veren kapı firmalarına ait daha fazla modeli ve çeşidi resimlerle birlikte sizlerle tekrar paylaşacağız. Şuan galerimizi derlemeye çalışıyoruz. Site arşivimizde bir çok kapıya çeşidini bulabilirsiniz.ucuz kapı modelleri Kapı Modelleri

GD Star Rating
loading...

"Kapı Modelleri" YAZISINA 3 Yorum Yapılmış

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Kapı Modelleri'.

  1. ömer33 dedi ki:

    ben bir marangzocuyum ve sizin bu kalıtelı urunlerınızı ve sok eden ux-cuzlukları gorunce sizn firmayla calısmaya basladım ve çok mutluyum D:D:D:D:

  2. ali kaplan dedi ki:

    ben evımı yenı dekore ettim ve tum kapılarımı sizin şirketinizden aldım ve cok mutluyummmmmmmmmmm.

  3. gökhan dedi ki:

    size nasıl ulaşacağım?

:: Trackbacks/Pingbacks ::

No Trackbacks/Pingbacks

Yorum Yapın!